pondelok 10. augusta 2015

Pistáciová torta s marhuľami a čiernym čajom

Nie príliš sladká a veľmi osviežujúca torta do týchto horúcich letných dní Vám určite urobí radosť:)Piatáciová torta s marhuľami a čiernym čajom

Potrebujeme

na korpus:
-180g masla
-75g bielej čokolády
-180g hladkej múky
-75g mletých pistácií
-1 ČL sódy bikarbóny
-3/4 ČL kypriaceho prášku
-3 vajcia
-75g práškového cukru
-150g kyslej smotany

na krém:
-125g mascarpone
-250ml šľahačkovej smotany
-75g bielej čokolády
-2 ČL čierneho čaju
-20g vanilkového cukru
-30g mletých pistácií

-marhule, marhuľový džem

Postup

Deň vopred si na krém uvaríme smotanu s čiernym čajom (necháme luhovať cca 10 minút) a následne primiešame bielu čokoládu, ktorú necháme rozpustiť. Vychladnutú smotanu dáme na noc do chladničky.
Rúru si vyhrejeme na 170°C a 3 tortové formy s priemerom 18cm si vymažeme maslom a vysypeme hrubou múkou. Na korpus si rozpustíme maslo v menšom hrnčeku na slabom ohni a pridáme bielu čokoládu. Miešame, kým sa nám celá nerozpustí. Vajíčko šlaháme spolu s cukrom 5 minút pri najväčšej rýchlosti do peny a následne pridáme maslo s čokoládou. V inej miske zmiešame múku so sódou, práškom do pečiva a pistáciami a postupne ručne spolu s kyslou smotanou primiešame do mokrej zmesi. Opatrne a pomaly aby cesto ostalo nadýchane a nespadlo. Cesto rozdelíme na tri časti a naplníme ním formy, ktoré pečieme cca 15 minút. Vyberieme a necháme vychladnúť. Zatiaľ si pripravíme krém. Zo smotany si vyšľaháme šľahačku a primiešame mascarpone s cukrom a pistáciami. Na korpusy natrieme najprv poriadnu vrstvu džemu, nakrájame marhule a pomocou cukrárskeho sáčku s guľatou špičkou (ak nemáte nevadí) nanesieme krém. Tortu poskladáme, navrch natrieme krém, ozdobíme napríklad čoko hoblinkami a posypeme pistáciami.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára