piatok 18. mája 2012

Malé lietajúce cupcakes


Tieto malé "lietajúce" cupcakes sú najchutnejšie a najkrajšie koláčiky aké som kedy robila. Už na prvý pohľad si ich obľúbili naozaj všetci v rodine a najmä môj malý brat Miško, ktorý mi ich vždy pomáha ozdobovať a pravidelne chodí s novými nápadmi akú podobu budú mať nabudúce:) Ich príprava je neskutočne jednoduchá a všetci ocenia zapojenie vašej fantázie a kreativity do takej miery, že bez rozdávania receptov neodídete. 
Nezanechajú totiž len estetický dojem, ale zaujmú najmä svojou lahodnou chuťou naozaj všetky vekové kategórie.


Malé lietajúce cupcakes
Potrebujeme

Na 12 kusov
-125g  mäkkého obyčajného masla
-125g preosiateho práškového cukru
-2 vajcia
-125g hladkej múky (ja dávam 40g špaldovej a zbytok bielej)
-1 lyžička kypriaceho prášku
-1/2 lyžičky sódy bikarbóny
-1 lyžička vanilkového extraktu
-cca 250 ml smotany na šľahanie
-12 stredne veľkých košíčkov na muffiny
+ rôzne potravinárske ozdoby alebo malé ovocie(čučoriedky, maliny...)

Postup

Rúru zohrejeme na 200°C a formu na 12 muffinov vyložíme papierovými košíčkami.(Pokiaľ nemáte silikónovú alebo inú formu na muffiny, dá sa vyrobiť z tvrdého papiera krúžok hrubý cca 3cm s priemerom 7cm a vložíte do neho papierový košíček s cestom tak aby držal horné okraje a aby sa v trúbe košíček neroztvoril).
V kuchynskom robote zmiešame mäkké maslo s cukrom, medzitým do inej misky preosieme múku a rovnomerne ju premiešame so sódou bikarbónou a práškom do pečiva.
Do penistej maslovej hmoty postupne primiešavame vajíčka a múku a nakoniec pridáme vanilkový extrakt. 
Hmotu rovnomerne rozdelíme do košíčkov a pečieme v rúre 15-20 minút dozlatista.
Košíčky vyberieme z formy a necháme ich poriadne vychladnúť. Medzitým výšľaháme zo smotany šľahačku(netreba dávať stužovač pokiaľ šľahačku dostatočne tuho vyšľaháte) a pripravíme si ozdoby.
Keď sú už konečne muffiny vychladené,môžme im dať finálnu podobu. Odkrojíme ich vypuklý vrch alebo z povrchu vykrojíme kruh, ktorý po prekojení na polovicu vytvorí krídla. Do vzniknutej jamky na muffinách lyžičkou nanesieme šľahačku a do nej zapichneme krídla. Následne podľa nálady a vkusu ozdobíme:)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára